Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Seferihisar Kadınlar Futbol Takımı

2 ay önce
205 kez okundu
Seferihisar Kadınlar Futbol Takımı

Seferihisar’da kısa bir süre önce kurulan Sakin Şehir Spor kulübünün başlattığı ”Haydi Kızlar sahaya” kampanyası ile Kadın Futbol takımı kuruldu.

Haydi Kızlar Sahaya

Antrenmanlara başlayan kadın futbol takımı ileride yeterli sayı ve destekle kadın futbol liglerde boy göstermek istiyor. Kadın Futbol Takımının antrenörlüğünü yapan ve Eğitimini ABD’de tamamlayan Halil Gündüz Şahinoğlu ”Amerika’da bulunduğum süreçte pek çok çalışma yaptım. Değişik takımlarla çalıştım. Orada kadın futbol takımı çok aktif işliyordu. Biz de niye olmasın diye düşündüm ve Seferihisar’a döner dönmez bu projeyi uygulamaya koydum” dedi.

Orada ki başarıyı burada da yakalayabileceğimizi belirten Şahinoğlu ;

Antrenman’dan Bir Kaç Kare (Gazettege) Alıntı

”Aslında ABD deki takımlardan bir farkımız yok ama orada disiplin çok daha fazla. İnsanlar başarmak için bütün kondisyon ve gücünü o yöne çeviriyor. Bu konuda ailelerde çok önemli rol oynuyor. Çocuklarını asla kısıtlamıyor, teşvik ediyor, anne baba günlük yaşam programını çocuğa göre biçimlendiriyor. Orada ailelerin çocukları ile ilgilenme süreleri daha fazla. Bizde teme sorun bu. Aile 14 saat çalışınca çocukla geçirecek vakit kalmıyor. Aslında biz dünyadaki pek çok ülkeden daha yetenekliyiz. Tek ihtiyaç çocuklarımızın ilgi eksikliği. Aile desteği. Ve bir de imkanlarımız daha fazla olsa çok başarılı olabiliriz”

dedi…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Seferihisar Web Tasarım