Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Perşembe CANLI Yayın’da Tacettin Bayır Var, Kaçırmayın…

5 ay önce
134 kez okundu
Perşembe CANLI Yayın’da Tacettin Bayır Var, Kaçırmayın…

Tacettin Bayır Kimdir?

Tacettin Bayır, Türk siyasetçi. CHP İzmir eski İl Başkanı. 1961 yılında İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan köyünde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Karaburun’da tamamladı.
1960 yılında İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan köyünde doğdum. Ekonomik olarak hayatta kalma mücadelesinin, ailemi kente göç etmeye zorlamasıyla ilkokulu Güzelyalı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda; ortaokulu Karataş Eczacıbaşı Ortaokulu’nda tamamladım. Çocukluğum çalışmakla geçti; bir taraftan eğitim hayatıma devam ederken diğer taraftan aileme destek olmak için pazarlarda pazarcılık, çay ocaklarında garsonluk; çiçek satmaktan sinemalarda gazoz dolaştırmaya kadar çeşitli işlerde çalıştım. Bütün bu işler, meslek kazanmamı sağlamanın yanı sıra bana ömür boyu yol gösterecek çok değerli hayat tecrübeleri kattı. Sonra bir panjur atölyesinde çalışmaya başladım. 1978 yılında ise küçük bir atölye kurarak gündüz bu atölyede ter dökmeye; geceleri de Akşam Ticaret Lisesi’nde öğrenimime devam ettim. Öğrenmek, hayatımda hiçbir zaman belli bir döneme ait bir uğraş gibi son bulmadı. Gerek mesleki gerekse çeşitli eğitim seminerlerine katıldım. Hep hedeflerim oldu. Otuz yedi yıla yaklaşan ticari yaşamımda dürüst, ahlaklı, başı dik bir esnaf olarak üretip; ülkeme ve devletime üretim sevdalısı bir insan olarak faydalı olmaya çalıştım. Bu çabam ve sevdam birçok insan, kurum ve kuruluş tarafından takdirle karşılandı: Yüzlerce kez teşekkür, plaket ve ödüllere layık görüldüm.2014 yılında sektörümde vergi rekortmeni olup madalya aldım. İzmir Ticaret Odasında iki dönemdir meclis üyesiyim. AS-EL Yapı Endüstri Market A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı olup; Evli ve iki çocuk babasıyım.

Tacettin Bayır Seferihisar OluşumTV Canlı Yayın Konuğu

Kişisel hayatımda gösterdiğim uğraş, 1983 yılında halkım için bir çabaya dönüştü. Ülkemi hep daha ileriye taşıma sevdam, genç yaşlarda aktif olarak siyasete katılıp sorumluluklar almamla sonuçlandı. İlk olarak 1983 yılında Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP)’ne katılarak kuruluş çalışmalarında görev aldım. 1984 ile 1986 yılları arasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Konak İlçe Esnaf Komisyon Başkanlığı yaptım. 1988 – 1990 döneminde Konak Halkevleri Başkanlığı ile Halkevleri İl Koordinasyonu Kurulu Başkanlığını üstlendim. SODEP-Halkçı Parti birleşmesi sonucu oluşan SHP’nin CHP ile birleşmesi süreci de dahil olmak üzere birçok kez ilçe, il, kurultay delegeliklerine seçildim. Üç dönem İzmir İl Başkanlığı; Danışma Kurulu üyeliği ve İl Seçim propagandisti olarak seçimlerde görev aldım. 1999 yılında 21. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için gerçekleştirilen parti içi ön seçimde 43 aday arasından 7. olup partimi büyük bir onurla temsil ettim. 17.01.2011 – 03.06.2012 tarihleri arasında (17 Ay) CHP İzmir İl Başkanlığı görevinde bulundum. Tüm bu süreçlerde çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptım. Ayrıca uzun bir süre Fahrettin Altay Spor Kulübü Başkanlığı, İZSİAD İzmir Sanayici İş Adamları derneği Yüksek danışma kurulu üyeliğine seçildim,Yanı sıra Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD) İzmir Temsilciliği görevlerini üstlendim. 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde, 29 Mart 2015 Tarihinde Parti içinde gerçekleştirilen ön seçimler sonucunda İzmir 1.Bölge’de 2.Sıra CHP Milletvekili Adayı seçildim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Seferihisar Web Tasarım