Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İnsanlığımıza YAZIK…

4 hafta önce
174 kez okundu
İnsanlığımıza YAZIK…

2011 yılında dedesinin kullandığı motosiklete yolcu otobüsünün arkadan çarpması nedeniyle kazada yaralanarak omurilikte sinir zedelenmesi tanısı ile yatağa bağımlı kalan Yaren Su Akbaş (11) tekrar yürümek için çabalarken bir darbede komşularından geldi.

Öztekin Ailesi

Seferihisar Camikebir mahallesi karakayalar mevki damla sitesi’nde zemin katta oturan Özlem Öztekin kızı Yaren’in eve giriş çıkışlarında büyük sorun yaşadığı için evden çıkabilmesi arkadaşları ile görüşebilmesi amacıyla zemin katta bulunan dairesinin yanına aile kendi imkanlarıyla bir engelli rampası yaptı. Ama aynı apartmanda bulunan 12 daireden 5’i görüntüyü bozuyor diye belediye ve kaymakamlığa şikâyette bulundu.

Yaren’in Yolunu Engelleyecekler

Özlem Öztekin ”Seferihisar’da yaşayan iyi kalpli vatandaşların manevi desteklerinizi istiyoruz 11 yaşında bedensel engelli kızımın bağımsız bir sosyalleşme hayatını yaşatmak için ona biz ailesi olarak dairemizin bahçe kısmında engelli yolu yapmak zorunda kaldık. Çünkü, kızımız site girişinden odasına ancak bahçeye yapabileceğimiz engelli yolu ile ulaşacaktı biz kızımız için ve bağımsız hayata geri döndürebilmek ve yaşatmak için şuan o yolu yapmış bulunuyoruz fakat daire sakinlerimizden yaklaşık 5 daire sakini bu yolu onların göz görselliğinin bozduğunu ve o engelli yolunun kaldırmak istedikleri için bizi mahkemeye vermişler ve bu durum için sizden yardım istiyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz”. Dedi.

Oluşum Haber’e Teşekkürler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Seferihisar Web Tasarım